Niedziela, 27 maja 2018. Imieniny Amandy, Jana, Juliana

XV Seminarium Ekologiczne w Budrach

2013-05-16 12:16:36 (ost. akt: 2013-05-16 12:19:31)
W tegorocznym seminarium wzięło udział blisko dwustu zaproszonych gości

W tegorocznym seminarium wzięło udział blisko dwustu zaproszonych gości

Autor zdjęcia: Archiwum SP w Budrach

O ginących zawodach, które mogą być przyszłością dla młodego pokolenia, opowiadali uczniowie i absolwenci Szkoły Podstawowej w Budrach.

Patronat nad XV Seminarium Ekologicznym w Budrach (które odbyło się 10 maja) objął wojewoda warmińsko –mazurski. Organizatorem tej zataczającej coraz większe kręgi imprezy jest Szkoła Podstawowa w Budrach. Tematem tegorocznego spotkania było: „Nim odejdę, mogę pomóc”.

O ginących zawodach, które mogą być przyszłością dla młodego pokolenia, rozprawiali uczniowie oraz absolwenci Szkoły Podstawowej w Budrach. O możliwości nauki ginących zawodów opowiadała Grażyna Przasnyska, kurator oświaty w Olsztynie. Anna Babiak-Owad, etnografka w węgorzewskim Muzeum Kultury Ludowej, przekonywała zebranych, że zdun to potrzebny i poszukiwany fach. Natomiast odchodzący na emeryturę nadleśniczy Tomasz Liwak niezwykle ciekawie rozprawiał o swojej pracy, która jest jednocześnie jego pasją.

Druga część spotkania odbyła się w Sobiechach, gdzie można było zwiedzić obiekt z modrzewia i posilić się miejscowym specjałem — pierogami. Ostatnią atrakcją dla wszystkich zaproszonych było zwiedzanie obszarów leśnych w Boćwince. Strudzonych wędrówką ugoszczono obiadem w leśniczówce.
(SP w Budrach)Przeczytaj zanim wpiszesz komentarz
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages