Wtorek, 17 lipca 2018. Imieniny Aleksego, Bogdana, Martyny

Piknik Europejski w Budrach

2013-06-04 20:59:18 (ost. akt: 2013-06-04 21:03:34)

Autor zdjęcia: Dorota Tomaszewska

W środę na budrowskim boisku odbył się PIKNIK EUROPEJSKI. W imprezie wzięło udział ponad 200 dzieci!

Na boisku w Budrach odbył się PIKNIK EUROPEJSKI, połączony z Dniem Dziecka, organizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Budrach przy współpracy z Warm.- Maz. Izbą Rolniczą w Olsztynie (Punktem Informacji Europejskiej EUROPE DIREKT).

W imprezie wzięło udział ponad 200 dzieci ze szkół podstawowych naszej gminy. Celem imprezy było nie tylko krzewienie idei jednoczącej się Europy, ale przede wszystkim zapewnienie dzieciom wyśmienitej zabawy ! Organizatorzy wspólnie z nauczycielami w-f, przygotowali mnóstwo zabaw i konkurencji sportowych. Uczniowie szkół wzięli udział w konkursach wiedzy o UE.

Klasy IV-VI przygotowały rewelacyjne prezentacje artystyczne państw europejskich, podczas których mogliśmy odbyć podróże do malowniczej Hiszpanii czy Grecji. Uczniowie mieli też za zadanie uszyć flagi państw oraz przygotować degustacje kulinarne prezentowanych państw. Komisja oceniająca zmagania konkursowe wiedzy i prezentacji artystycznych w składzie: Anna Czapska, Mariola Aleksandrowicz, Wojciech Jakimowicz oraz przedstawiciel Europe Direct z Olecka przyznała równorzędne nagrody dla szkół w wysokości 700zł.

Dla wszystkich dzieci były przewidziane liczne atrakcje: "Bieg Europejczyka" ze słodkimi nagrodami dla każdego uczestnika, darmowa zjeżdżalnia dmuchana, malowanie twarzy, quizy oraz konkursy z nagrodami.

Wielką niespodzianką dla wszystkich był konkurs wiedzy rolniczej przygotowany przez Warm- Maz. - Izbę Rolniczą, w którym najlepszym okazał się Kuba Jodko - zdobywca pięknego roweru - I nagroda którą podarowała Izba Rolnicza w Olsztynie. Laureaci kolejnych miejsc otrzymali sprzęt turystyczny ufundowany przez Jana Królika - Przewodniczącego Rady Gminy Budry i zarazem członka zarządu tejże Izby. Najmłodszym, wiele uciechy sprawiła wizyta specjalnego, pluszowego gościa "przybyłego prosto z Brukseli" - Syriusza. Wielką atrakcją pikniku były pokazy Straży Granicznej z Węgorzewa.

Wielkie podziękowania kierujemy do: Izby Rolniczej w Olsztynie, BARU MŁYN w Baniach Mazurskich, Gminnej Spółdzielni "SCh" w Węgorzewie, Banku Spółdzielczego w Węgorzewie, Rady Rodziców w Budrach i Sobiechach.

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.

Swoją stronę założysz klikając na wegorzewo.wm.pl w ramkę "Zarejestruje się", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj


Polub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages