Wtorek, 15 października 2019. Imieniny Jadwigi, Leonarda, Teresy

Przedświąteczne jajcowanie w Budrach

2014-04-08 22:49:24 (ost. akt: 2014-04-08 22:54:52)

Autor zdjęcia: Dorota Tomaszewska

Chleby, ciasta, racuchy, palmy wielkanocne, pisanki i ozdoby związane z nadchodzącymi świętami, można było kupić podczas Kiermaszu Wielkanocnego, który odbył się w Budrach.

Impreza przyciągnęła wielu uczestników, którzy od godziny 9.30 do 14.00 mogli korzystać z przygotowanych atrakcji. Największym zainteresowaniem cieszyły się świąteczne przysmaki własnego wyrobu, które niemal natychmiast zniknęły ze stoisk.

Podczas kiermaszu przeprowadzony został konkurs na NAJPIĘKNIEJSZE JAJO WIELKANOCNE. Laureatkami pierwszych trzech miejsc zostały: Anna Roch z Węgorzewa, Warsztaty Terapii Zajęciowej z Olszewa Węgorzewskiego oraz pani Małgorzata Kopeć z Grądów Węgorzewskich. Trzy równorzędne wyróżnienia otrzymały: Krystyna Kisielewska z Sąkieł, Oliwia Bojsicka z Ołownika oraz Małgosia Barycz z Budzewa. Nagrody zostały zakupione dzięki dofinansowaniu Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Budrach.

Przez dwa tygodnie poprzedzające kiermasz prowadziliśmy w GOK-u przedświąteczny program profilaktyczny pt. „STOP ALKOHOLOWI, NIKOTYNIE i PRZEMOCY”. Podczas cyklu zajęć plastycznych dzieci miały okazję porozmawiać z pedagogiem społecznym oraz szkolnym na temat przemocy w szkołach i rodzinie.

Prace wykonane podczas zajęć (pisanki, jajka zdobione decoupage’m oraz plakaty) można było obejrzeć na wystawie podczas kiermaszu. W poniedziałek i wtorek dzieci spotkały się z funkcjonariuszami Komendy Powiatowej w Węgorzewie, którzy przeprowadzili pogadankę na temat życia w rodzinie bez alkoholu i innych używek, a co za tym idzie w atmosferze bezpieczeństwa, bez agresji i przemocy. Mł.. asp. Grażyna Magiera - Asystent ds. Prasowo-Informacyjnych oraz dzielnicowy gminy Budry st. sierż. Paweł Pietrasz zostali poproszeni o rozstrzygniecie konkursu na plakat pt. „Stop przemocy”. Przyznali oni miejsca za plakaty promujące życie bez agresji – I miejsce zajęła Ola Maczuga, drugie Wiktoria Bielak, trzecie Magda Myka.

Nagrody w konkursach zostały zakupione dzięki dofinansowaniu Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Budrach.

quote=Podziel się informacją]Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz klikając na http://wegorzewo.wm.plw ramkę "ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: ]kliknij tutaj


Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: GOK

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages