Poniedziałek, 10 grudnia 2018. Imieniny Danieli, Bohdana, Julii

Dzień Europejski w Budrach

2014-07-01 22:01:31 (ost. akt: 2014-07-01 22:02:15)

Autor zdjęcia: Dorota Tomaszewska

W przeddzień zakończenia roku szkolnego na murawie budrowskiego boiska odbył się Dzień Europejski, którego organizatorami byli Gminny Ośrodek Kultury w Budrach oraz Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct - Olecko działający przy Warmińsko-Mazurskiej Izbie Rolniczej w Olsztynie.

Atrakcjom przygotowanym dla dzieci ze szkół podstawowych gminy Budry tj. Budry i Sobiechy, sprzyjała piękna, słoneczna pogoda. Głównym punktem wydarzenia były prezentacje wybranych państw Europy oraz ich kuchni narodowych. Ważnym elementem Dnia był konkurs wiedzy o Unii Europejskiej, nad oceną i przebiegiem którego nadzorowali goście z Europe Direct i Warmińsko-Mazurskiej Izby Rolniczej.

Mimo dość poważnej nazwy Dzień Europejski był prawdziwym rajem dla dzieciaczków. Gry integracyjne, hasanie na trampolinie i dmuchanej zjeżdżalni, zabawy i konkurencje sportowe, o które doskonale zadbali nauczyciele wychowania fizycznego- to wszystko wypełniało czas uczniom szkół, w ręce których powędrowały ogromne ilości nagród rzeczowych. Godny naśladowania przykład wspaniałej zabawy i zdrowej rywalizacji dali swoim wychowankom dyrektorzy i nauczyciele szkół zmagając się między sobą w konkurencjach sportowo-rekreacyjnych, tym samym wygrywając dla swoich szkół czeki o wartości 500 złotych.

Gminny Ośrodek Kultury w Budrach serdecznie dziękuje dyrekcji oraz kadrze pedagogicznej szkół za pomoc w realizacji Dnia Europejskiego. Jednocześnie podziękowania składamy naszym sponsorom: Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct - Olecko działający przy Warmińsko-Mazurskiej Izbie Rolniczej w Olsztynie, Adam i Beata Bazydło - Bar Młyn z Bań Mazurskich, Romuald Kazimierczyk Prezes Gminnej Spółdzielni "SCh" w Węgorzewie, Barbara i Łukasz Jedlińscy - sklep ABC Budry bez których pomocy Dzień Europejski nie byłby dniem tak radosnym dla uczniów naszych szkół.

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając na http://budry.wm.plw ramkę "ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony. Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: GOK

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages