Poniedziałek, 10 grudnia 2018. Imieniny Danieli, Bohdana, Julii

Polsko - Ukraińskie Spotkania Opłatkowe w Budrach

2014-12-28 13:58:35 (ost. akt: 2014-12-29 13:30:46)

Na kilka dni przed świętami, wieczorem 21 grudnia z inicjatywy Stowarzyszenia "Barwy Jesieni" i Gminnego Ośrodka Kultury w Budrach odbyło się kolejne Polsko - Ukraińskie Spotkanie Opłatkowe w Budrach

W niedzielę wieczorem (21 grudnia) magię zbliżających się świąt mogli poczuć wszyscy mieszkańcy Buder i pobliskich miejscowości, którzy przybyli na Polsko - Ukraińskie Spotkanie Opłatkowe.
Na gości czekały jasełka w wykonaniu dzieci ze szkoły podstawowej w Budrach przygotowane po polsku przez panią Monikę Roman oraz po ukraińsku przez panią Irenę Tymo. Dopełnieniem miłej, świątecznej atmosfery były kolędy śpiewane przez zespoły działające w GOK-u w Budrach: Kochane Bachorki, Barwy Jesieni, Budzewiaki oraz Alebabki. Na scenie zaprezentował się także chór z Cerkwi w Węgorzewie, z którym zaśpiewali wspólnie księża Dymitr Harasim i Bogdan Harasim. Wigilijne specjały oraz paczki dla dzieci występujących w jasełkach zostały przygotowane dzięki dofinansowaniu przez ŚWIĄTECZNĄ AKCJĘ "W SIECI NGO".
Poczęstunek dla gości finansowo wsparli także prywatni przedsiębiorcy Bogdan Waszak z Buder i Wojciech Wojciul z Grąd Węgorzewskich oraz Wójt Gminy Budry Józef Markiewicz, z-ca Wójta Anna Kowalewska, Przewodniczący Rady Gminy Budry Waldemar Dworzecki, radni: Jan Mełech, Jerzy Waszak, Roman Nazarowicz, Ireneusz Skiendziul, Andrzej Deneka i Janina Kowalewska oraz sołtys wsi Budry Sławomir Oryńczak.
Dziękujemy serdecznie wszystkim darczyńcom oraz społecznikom, dzięki którym po raz kolejny mogliśmy się wszyscy razem spotkać w tym "świątecznym czasie".Opłatek z TRADYCJĄ:
Naszą imprezę wsparły także panie ze Stowarzyszenia Inicjatyw Lokalnych "Barwy Jesieni" realizujące projekt z FIO pn. "Ocalona od zapomnienia TRADYCJA". Dzięki dofinansowaniu zakupiono produkty spożywcze do przygotowania wigilii, a także materiały i stroje do Jasełek.
Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: BudryGok

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages