Niedziela, 21 kwietnia 2019. Imieniny Jarosława, Konrada, Selmy

Za nami XVII Seminarium Ekologiczne

2015-05-28 12:09:47 (ost. akt: 2015-06-01 12:19:16)

„Mazury-zachować czy zmieniać?”-pod takim hasłem w budrzańskim GOK-u odbyło się w piątek (15 maja) już XVII Seminarium Ekologiczne. Spotkanie organizowane jest przez Urząd Gminy w Budrach, Starostwo Powiatowe w Węgorzewie, Nadleśnictwo Czerwony Dwór i Szkołę Podstawową w Budrach.

Na majowej debacie, która odbyła się już po raz siedemnasty przedstawione zostały sposoby na ratowanie mazurskich zabytków, nowoczesne trendy w zakresie wykorzystywania odnawialnych źródeł energii, liczne działania ekologiczne oraz inne ważne dla lokalnego środowiska kwestie. Seminarium cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród przedstawicieli sektora rządowego, samorządu, organizacji pozarządowych, społeczności lokalnych oraz reprezentantów biznesu rolnictwa.

Podczas spotkania z referatami wystąpili: Marian Podziewski - wojewoda warmińsko - mazurski, Jerzy Łapo z Muzeum Kultury Ludowej w Węgorzewie, Paweł Nyckowski z Warszawskiego Centrum Medycznego, Bogumiła Jankiewicz z firmy Aquael Warszawa, Romuald Meyer z Pomorskiej Grupy Konsultingowej oraz Adam Kwiatkowski z Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Białymstoku. Wypowiedzi mówców okrasiły występy artystyczne i prezentacje multimedialne dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Michała Kajki w Budrach oraz smaczny poczęstunek. Po zakończeniu wykładów goście udali się do obszarów ekologicznych w Nadleśnictwie Czerwony Dwór.

(mk)

Zapraszamy do galerii zdjęć.

Czytaj e-wydanie
Podziel się  informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages