Niedziela, 20 października 2019. Imieniny Ireny, Kleopatry, Witalisa

VI Festyn Rodzinny w Ołowniku

2015-08-19 23:32:41 (ost. akt: 2015-08-19 23:39:02)

Autor zdjęcia: Archiwum GOK Budry

„Każdy nałóg to mój wróg” – pod takim hasłem odbył się w sobotę, 15 sierpnia 2015r. przy świetlicy w Ołowniku festyn rodzinny, na którym mieszkańcy Ołownika gościli senatora Wiesława Pietrzaka, Wójta Gminy Budry Józefa Markiewicza, V-ce Wójt Annę Kowalewską, Przewodniczącą Gminnej Komisji Antyalkoholowej w Budrach Janinę Kowalewską oraz Przewodniczącego Rady Gminy Budrach Waldemara Dworzeckiego.

W minioną sobotę, 15 sierpnia, przy świetlicy w Ołowniku odbył się festyn rodzinny, na którym gościliśmy Wiesława Pietrzaka, Wójta Gminy Budry Józefa Markiewicza, V-ce Wójt Annę Kowalewską, Przewodniczącą Gminnej Komisji Antyalkoholowej w Budrach Janinę Kowalewską oraz Przewodniczącego Rady Gminy Budrach Waldemara Dworzeckiego.
Festyn rozpoczął się podziękowaniami Dyrektor GOK-u Anety Stankiewicz skierowanymi do darczyńców, którzy obdarowali ołownicką świetlicę nowoczesnym sprzętem multimedialnym. Podziękowania firmie „Klub Rotary Warszawa City"z Warszawy zostały złożone na ręce Wiesława Pietrzaka, który był "motorem" pozyskania do miejscowej świetlicy wysokiej klasy sprzętu do nauki języków obcych.

Po części oficjalnej rozpoczął się program artystyczny przeplatany licznymi konkursami i zabawami dla rodzin. Na scenie jako pierwsze zaprezentowały się dzieci śpiewające przy świetlicy w Ołowniku. Po nich kolejno wystąpili „Budzewiaki”, TEATR MUZYCZNY "HALS" Z GDYNI, Magdalena Maczan z GOK w Pozezdrzu, „Barwy Jesieni”, „Kochane Bachorki”, Trio z Ołownika – Martyna Lichota, Monika Cinajko i Karolina Koperek. Dużym zainteresowaniem i atrakcją było malowanie dziecięcych buziek, kolejka była ogromna. Tak jak po lody i słodycze, które w malowniczych strojach klownów rozdawali Damian Witas i Adam Prokop. Zabawy i konkursy dla rodzin sprytnie obmyśliła nowa świetlicowa Karolina Sadlak. Przygotowane atrakcje cieszyły się wielkim zainteresowaniem milusińskich .Dzieci wraz z rodzicami chętnie brały udział w licznych konkurencjach, nie tylko sprawnościowych.

Podczas festynu rozstrzygnięto konkurs plastyczny pn. „Każdy nałóg to mój wróg”, w którym fundatorem nagród była Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Budrach. Wygrały kolejno: Patrycja Kozłowska, Karolina Koperek, Martyna Lichota (wszystkie z Ołownika). Spośród wszystkich uczestników konkursów został rozlosowany magnetofon ufundowany przez firmę MADRUS z Węgorzewa, a trafił on do rączek siedmioletniej Gabrysi Duda z Ołownika. Na wszystkich gości czekały domowe wypieki, bigos, kiełbaski z grilla a także chlebek ze smalczykiem i ogórkiem. Starczyło dla każdego!!!

Festyn odbył się po raz szósty i rzec by można na szóstkę z plusem, bo w jego organizację zaangażowała się niemal cała wieś. Dziękujemy mieszkańcom za każdą pomoc . Wspólnie spędzony czas sprawił dużą radość dzieciom oraz przybyłym gościom. Podziękowania kierujemy także do licznych sponsorów, dzięki którym mogliśmy przygotować kolejny festyn w Ołowniku. A są nimi: GOK w Budrach, Firma ubezpieczeniowa GOTHAER, Firma ubezpieczeniowa COMPENSA, Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Budrach,Adam Babiarz – Gospodarstwo rolne w Ołowniku, Krystyna Narbutowicz – Piekarnia w Węgorzewie, Hurtownia BOSS w Węgorzewie, Ewa Bodnar, Stanisław Siniuk, Firma Handlowo – Usługowa MADRUS z Węgorzewa, Gospodarstwo rolne Państwa Marii i Bogdana Deneka, Wójt Gminy Budry Józef Markiewicz, Apolinary Bilbin, Dorota Szynkar, Anna Sadlak oraz mieszkańcy i mieszkanki Ołownika.
Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: BudryGok

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages