Wtorek, 15 października 2019. Imieniny Jadwigi, Leonarda, Teresy

Święto Przyjaciół Kultury w Budrach

2015-11-23 17:39:23 (ost. akt: 2015-11-24 15:01:22)

Autor zdjęcia: Archiwum GOK Budry

W Gminnym Ośrodku Kultury w Budrach po raz drugi odbyło się Święto Przyjaciół Kultury. Główną bohaterką wieczoru była pani Janina Kowalewska, laureatka honorowego tytułu „Przyjaciel Kultury 2015”

Przed publicznością zaprezentowały się dorosłe zespoły działające w naszym GOKu, obejrzeliśmy prezentację multimedialną z działalności kulturalnej minionego roku, z Dożynek Prezydenckich w Spale oraz krótki montaż fotograficzno - filmowy o gminie Budry.

Główną bohaterką wieczoru była pani Janina Kowalewska, laureatka honorowego tytułu „Przyjaciel Kultury 2015”. Z rąk wójta gminy Budry Józefa Markiewicza oraz dyrektor GOK w Budrach Anety Stankiewicz odebrała statuetkę za wkład pracy na rzecz rozwoju kultury w naszej gminie. O samej nagrodzonej można by wiele napisać, więc może pokrótce…

Pani Janina Kowalewska w 1988 roku została odznaczona medalem za zasługi dla dawnego województwa suwalskiego. Radna Gminy Budry, kurator społeczny, „Przyjaciel szkoły”, Przewodnicząca Komisji Oświaty, Kultury i Sportu. W latach 1991-1996 kierownik Gminnego Ośrodka Kultury w Budrach. W 2006 roku przeszła na emeryturę co zaowocowało powstaniem w Budrach Klubu Seniora „Barwy Jesieni”. W 2009 roku była koordynatorem projektu skierowanego do seniorów, który umożliwił im wielomiesięczne, atrakcyjne spędzanie wolnego czasu, m.in. zajęcia kulinarne, wycieczki krajoznawcze a także wyjazd do Wilna.

Wciąż twórcza, pobudzająca do aktywności środowisko, przyczyniła się do powstania w 2014 roku Stowarzyszenia Inicjatyw Lokalnych „Barwy Jesieni”, którego jest Prezesem. Stowarzyszenie jest twórcą i realizatorem fantastycznych projektów dla dzieci i seniorów. Pani Janina udziela się społecznie także w Stowarzyszeniu Amazonki w Węgorzewie, współpracuje z Uniwersytetem Trzeciego Wieku w Węgorzewie, ze szkołami w naszej gminie i organizacjami społecznymi w regionie.

Tego wieczoru nagrodzono kwiatami także wszystkich pracowników naszego ośrodka, którzy na co dzień pracują na dobry wizerunek naszego ośrodka kultury i gminy. Dziękujemy serdecznie za to odznaczenie. Po części artystycznej do północy bawiliśmy się przy dźwiękach muzyki na żywo.

GOK Budry

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym, czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages