Niedziela, 21 kwietnia 2019. Imieniny Jarosława, Konrada, Selmy

Tradycyjne potrawy, klimat dawnych pieśni i przedwojenne obrazy zwieńczyły budzewski projekt.

2015-12-02 09:55:48 (ost. akt: 2015-12-02 11:42:03)

Autor zdjęcia: Archiwum GOK w Budrach

W minioną niedzielę budzewska grupa podsumowała czteromiesięczne działania, dotyczące pielęgnowania i przekazywania tradycji młodszemu pokoleniu. "Tradycja naszym szlachectwem" to myśl przewodnia, która towarzyszyła różnorodnym działaniom społecznej inicjatywy.

29 listopada, zespół Budzwiaki podsumował realizowany przez nich projekt, trwający od sierpnia tego roku. Wspólne działania Budzewiaków z dziećmi i młodzieżą miały na celu przekazanie doświadczeń, umiejętności i wiedzy, a także podtrzymywanie rodzimych tradycji. Projekt „Tradycja naszym szlachectwem” obfitował w różnorodne i ciekawe wydarzenia, które zakończyły się miłym i ciepłym spotkaniem w miejscowej świetlicy . Na uroczystym podsumowaniu spotkali się uczestnicy projektu, mieszkańcy wsi, edukatorzy i zaproszeni goście.

W spotkaniu uczestniczył m.in. Prezes Gołdapskiego Funduszu Lokalnego Zbigniew Mieruński i wiceprezes Wioletta Anuszkiewicz. Podczas uroczystości wspomnieniami z działań podzieliła się koordynator projektu, a zarazem kierownik Budzewiaków, Stefania Wójcik. Podczas wieczoru zaprezentowała się budzewska grupa wraz z dziećmi w przygotowanym repertuarze „na ludową” nutę.

Dużym zainteresowaniem cieszyła się też, przygotowana przez Budzewiaków, wystawa o dawnych, przedwojennych Budrach i okolicznych miejscowościach. Uczestnicy spotkania mogli ze sobą porozmawiać, powspominać i pośpiewać przy degustacji wymyślnych, tradycyjnych smakołyków, przygotowanych w ramach projektu. Niezwykłą niespodziankę wszystkim sprawili budzewski ludowy skrzypek Włodzimierz Nazarowicz i miejscowy akordeonista Czesław Jedynasty, którzy przygrywali skoczne, znane melodie, porywając do wspólnego śpiewania.

Chcielibyśmy bardzo podziękować wszystkim paniom z Budzewa za pomoc i zaangażowanie w działania projektowe z dziećmi, a także sponsorom, którzy wsparli nasz projekt finansowo Waldemarowi Dworzeckiemu – Przewodniczącemu Rady Gminy Budry i Stanisławowi Woźniakowi – lekarzowi rodzinnemu z Buder oraz Gminnemu Ośrodkowi Kultury w Budrach za pomoc w realizacji projektu.
(Stefania Wójcik)

Projekt dofinansowano ze środków Programu „Działaj Lokalnie IX” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, Stowarzyszenia Gołdapski Fundusz Lokalny, Gminy Budry i Fundacji Wspierania Przedsiębiorczości Regionalnej w Gołdapi realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i Stowarzyszenie Gołdapski Fundusz Lokalny.Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. [url=mailto:i.hrywna@gazetaolsztynska.pl] Pomogę: Igor Hrywna/url]
Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: BudryGok

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages