Niedziela, 20 października 2019. Imieniny Ireny, Kleopatry, Witalisa

Największe wydarzenie pasyjne za nami

2016-03-22 11:31:05 (ost. akt: 2016-03-22 11:38:59)

Autor zdjęcia: Magdalena Mikiciuk

Niedzielny wieczór w Budzewie rozświetlały płomienie pochodni i ogniska. Na małej polance koło wiejskiej świetlicy rozegrały się sceny, które zapadły w pamięć i serca widzów na długo.

W tym roku Misterium Męki Pańskiej odbyło się po raz XV. W tym jubileuszowym wydarzeniu udział wzięło około 100 aktorów z gminy Budry. Scenariusz jak co roku napisał Mariusz Pawlina, który pierwotnie był inicjatorem przedsięwzięcia, obecnie ks. wikariusz w Parafii pw. św. Maksymiliana M. Kolbego w Giżycku.

— Tego nie da się opisać, trzeba mieć ogromną siłę by zagrać Jezusa lub Maryję— mówi pani Teresa, która już po raz czwarty ogląda misterium. — Najbardziej przeżyłam pierwszy raz. Długo po powrocie do domu nie mogłam się otrząsnąć. Od tamtej pory co roku przyjeżdżamy z rodziną do Budzewa, tak zaczynamy przygotowania do Wielkiego Tygodnia.

W wydarzeniu pasyjnym udział wzięli dzieci, młodzież oraz dorośli. Było to nowe doświadczenie dla Macieja Szukiela, który po raz pierwszy wcielił się w rolę Jezusa. Z dużym zaangażowaniem i przejęciem odegrał swoją rolę. Licznie przybyli goście nie kryli łez wzruszenia i nagrodzili wszystkich występujących gromkimi brawami.

—Organizacja Misterium Męki Pańskiej to duże przedsięwzięcie —opowiada Stefania Wójcik, kierowniczka zespołu Budzewiaki.— Jedna osoba nie poradziła by sobie ze wszystkim. Wydarzenie zorganizowaliśmy z państwem Korzenieckimi. Należą im się wielkie podziękowania za nieocenioną pomoc, którą nas obdarowują każdego roku. Dziękujemy dla Wojtka Sierżanta, który ze szczerego serca jako Budzewiak zadbał o nagłośnienie. Dla wspaniałego Chóru Ojczyzna, który dzięki oprawie muzycznej dopełnił nasze misterium. Dziękuję kochanym aktorom za to że poświęcili swój czas i zaangażowali się w tworzenie tego wydarzenia. Wielkie podziękowania dla wszystkich współorganizatorów, partnerów wydarzenia oraz patronów medialnych. To nasze wspólne dzieło. (mm)

Zapraszamy do galerii zdjęć:


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages