Wtorek, 15 października 2019. Imieniny Jadwigi, Leonarda, Teresy

III Spotkania Przyjaciół Kultury w Budrach

2016-11-28 14:35:01 (ost. akt: 2016-11-28 14:56:35)

25 listopada w Gminnym Ośrodku Kultury w Budrach po raz trzeci odbyło się Spotkanie Przyjaciół Kultury. W ten wyjątkowy wieczór byli z nami przyjaciele, prezesi miejscowych stowarzyszeń oraz osoby wspierające kulturę.

Obejrzeliśmy prezentację multimedialną z działalności kulturalnej minionego roku, oraz prezentację działań głównej bohaterki wieczoru Stefanii Wójcik – tegorocznej laureatki honorowego tytułu „Przyjaciel Kultury 2016”. Z rąk Wójta Gminy Budry Józefa Markiewicza oraz Dyrektor GOK w Budrach Anety Stankiewicz odebrała statuetkę za pracę na rzecz rozwoju kultury w naszej gminie.

O samej nagrodzonej można by wiele napisać. Swoją działalność rozpoczęła w 2009 roku kiedy to podjęła się kierownictwa grupą Budzewiaki. Dzięki staraniom pani Stefanii realizowane są takie inicjatywy jak Misterium Wielkanocne czy wyplatanie wieńców dożynkowych, także podczas dożynek prezydenckich. Liderka Budzewiaków współpracuje z Muzeum Kultury Ludowej w Węgorzewie, prasą, radiem i telewizją regionalną promując nasza gminę poprzez organizowanie uroczystości jak Dzień Kobiet, Dni Budzewa, Misterium, spotkania opłatkowe, Dzień Papieski.

Przed publicznością zaprezentowały się: Alebabki, Budzewiaki, Barwy Jesieni i Absolwent - zespoły, które na co dzień wnoszą wielki wkład w kulturalne życie naszej gminy i powiatu. Wszyscy członkowie zespołów zostali nagrodzeni kwiatami z rąk Wójta oraz Przewodniczącego Rady Gminy Budry. Podziękowaniami z ust Pani Dyrektor oraz kwiatami i dyplomami nagrodzono pracowników naszego ośrodka.

Bardzo dziękujemy za to wyróżnienie. Józef Markiewicz oraz Waldemar Dworzecki Przewodniczący Gminy Budry wręczyli również kwiaty, podziękowania i życzenia dalszej owocnej pracy na rzecz krzewienia kultury w naszym regionie dla Pani Dyrektor Anety Stankiewicz. Miłą niespodzianką był taniec Justyny Malinowskiej i Jacka Ostrowskiego, gości z giżyckiego Klubu Tańca Towarzyskiego „Czar Par ”. Po części artystycznej bawiliśmy się przy dźwiękach muzyki na żywo.Czytaj e-wydanie Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij 
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Monika Kacprzak


Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: BudryGok

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages