Niedziela, 21 kwietnia 2019. Imieniny Jarosława, Konrada, Selmy

Łączymy się w śpiewaniu i duchu Bożego Narodzenia

2017-01-05 10:25:34 (ost. akt: 2017-01-08 12:26:38)

Już 22 stycznia na sali widowiskowej w Budrach odbędzie się kolejny przegląd Kolęd i Pastorałek. Tego dnia o godzinie 12.00 zaśpiewa dla nas aż 50-ciu wykonawców, dzięki którym ponownie poczujemy magię świąt Bożego Narodzenia.

Dzięki Gminnemu Ośrodkowi Kultury w Budrach przy współpracy z Urzędem Miasta w Budrach będziemy mogli uczestniczyć w wyjątkowym wydarzeniu, mającym na celu kultywowanie tradycji wspólnego śpiewania kolęd i pastorałek. Patronatem honorowym tego wydarzenia jest Senator Rzeczypospolitej Polskiej Małgorzata Kopiczko. Celem przeglądu jest przede wszystkim propagowanie piosenek o tematyce bożonarodzeniowej oraz możliwość konfrontacji i wymiany doświadczeń wykonawców.

Podczas przeglądu jury przyzna I, II i III miejsce (statuetki i dyplomy) w poszczególnych kategoriach oraz nagrodę GRAND PRIX – za największe wydarzenie artystyczne Przeglądu. Uczestnicy będą oceniani w dwóch kategoriach, soliści i zespoły z podziałem na kategorie wiekowe: dzieci do 8 lat, dzieci do 12 lat, młodzież do 18 lat oraz dorośli. Wszyscy wykonawcy zaprezentują po jednym utworzy utrzymanym w tematyce bożonarodzeniowej.

Ponadto zespoły w kategorii Dorośli zaprezentują dwa utwory, jedną kolędę oraz jeden wylosowany podczas przeglądu utwór z poniższej listy: Wśród nocnej ciszy, Przybieżeli do Betlejem, Lulajże Jezuniu, Cicha Noc, Mędrcy Świata Monarchowie, Gdy Śliczna Panna, Tryumfy Króla niebieskiego, Jezus malusieńki, W żłobie leży i Dzisiaj w Betlejem. Jury będzie oceniało m.in. oryginalność interpretacji, intonację i umiejętności wokalne. Organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych do wspólnego kolędowania, ponieważ będzie to doskonała okazja do ponownego przywołania atmosfery świąt i dobrej zabawy.
(dp)

Czytaj e-wydanie Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij 
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Monika Kacprzak

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages