Sobota, 23 marca 2019. Imieniny Feliksa, Konrada, Zbysławy

Mieszkańcy gminy Budry spotkali się przy świątecznym stole

2017-01-08 12:30:24 (ost. akt: 2017-01-08 12:36:53)

Autor zdjęcia: Archiwum GOK Budry

Polsko-Ukraińskie Spotkanie Opłatkowe w Budrach to już tradycja. Coroczne spotkanie organizowane przez Gminny Ośrodek Kultury przy współpracy ze Stowarzyszeniem Inicjatyw Lokalnych "Barwy Jesieni" przyciąga wielu mieszkańców gminy Budry.

Tegoroczne spotkanie było świetną okazją do podsumowaniem działań przeprowadzonych w ramach projektu pn. "Tradycja-dawniej i dziś" koordynowanego przez Janinę Kowalewską, prezes Stowarzyszeniem Inicjatyw Lokalnych "Barwy Jesieni".
— W trakcie spotkania publiczność obejrzała tradycyjne jasełka w wykonaniu dzieci ze szkoły podstawowej w Budrach, przygotowane po polsku przez Monikę Roman i Marię Szukiel oraz po ukraińsku przez panią Irenę Tymo — relacjonuje Iwona Urbanowicz z Gminnego Ośrodka Kultury w Budrach.— Prezes stowarzyszenia, Janina Kowalewska przedstawiła zebranym gościom prezentację podsumowującą przeprowadzone działania m.in. warsztaty kulinarne, teatralne, spotkań międzypokoleniowe, wizyty w teatrze, obrzędu dożynkowego oraz przygotowań do Jasełek.

Dopełnieniem miłej, świątecznej atmosfery były kolędy śpiewane przez zespoły działające w GOK-u w Budrach. Na scenie zaprezentowali się artyści z zespołów Barwy Jesieni, Kochane Bachorki, Demolki oraz AleBabki, dzieci ze szkoły podstawowej w Budrach i Sobiechach oraz zespół Wodohraj z Węgorzewa. Nie zabrakło również tradycyjnego łamania opłatkiem, które było okazją do złożenia życzeń świątecznych bliskimi i dalekim sąsiadom. Na zakończenie części artystycznej odbyła się uroczysta wigilia z tradycyjnymi potrawami obu narodowości.
— Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy pomogli nam zorganizować kolejne spotkanie opłatkowe — dodaje Iwona Urbanowicz.
(mm)

Czytaj e-wydanie Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij 
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Monika Kacprzak

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages