Wtorek, 15 października 2019. Imieniny Jadwigi, Leonarda, Teresy

Wirtualny spacer po wsi z 1917 roku

2017-06-17 12:13:07 (ost. akt: 2017-06-17 12:19:08)

24 czerwca (sobota) od godz. 17.00 do 1.00 w nocy odbędą się plenerowe obchody 100-lecia architektury Zabrostu Wielkiego. Wydarzeniu będzie towarzyszył panel naukowy, występy folklorystyczne i atrakcje dla dzieci. Zapraszamy do Zabrostu Wielkiego!

Przed nami niezwykła impreza upamiętniająca stulecie odbudowy wsi Zabrost Wielki po zniszczeniach I wojny światowej. Obchodom jubileuszu towarzyszyć będzie m.in. panel naukowy poświęcony zabytkowej architekturze połączony z wirtualnym spacerem w 3d po Zabroście Wielkim z zabudową z 1917 r. (wg projektu pruskiego architekta Carla Kujatha). Będą to pierwsze rezultaty przeprowadzonego przez naukowców unikalnego na skalę światową zintegrowanego skanowania naziemnego, mobilnego, lotniczego, fotogrametrii lotniczej oraz archiwalnych fotografii - Integracji różnych technologii w dokumentacji całego założenia wiejskiego. W panelu naukowym udział wezmą pracownicy Wydziału Historycznego Uniwersytetu Warszawskiego: Marta Bura i Janusz Janowski (pomysłodawcy projektu) oraz historyk dr Jerzy Łapo.

— W imieniu własnym, Urzędu Gminy w Budrach, Polsko-Ukraińskiego Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Zabrost Wielki oraz inicjatorów tego przedsięwzięcia, archeologów Marty Bura i Janusza Janowskiego zapraszam do odwiedzenia tej niezwykłej miejscowości w każdym czasie, bez względu na porę roku, a szczególnie w czasie jubileuszu, 24 czerwca — mówi Aneta Stankiewicz, dyrektor GOK-u w Budrach. — Data ta nie może umknąć Państwa uwadze. To wydarzenie ma szczególny wymiar, ponieważ łączy w sobie treści historyczne, naukowe oraz społeczne. Nie zabraknie też tego dnia wydarzeń artystycznych oraz rekreacyjnych, dlatego też zapraszamy na to święto i jubileuszowy tort całe rodziny. Goście będą mogli nabyć przygotowane specjalnie na tę okazję okolicznościowe pamiątki.
(dp)

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages