Wtorek, 15 października 2019. Imieniny Jadwigi, Leonarda, Teresy

"Force Fire" o swoich działaniach: To był ciekawy i pracowity czas

2017-11-17 12:00:00 (ost. akt: 2017-11-17 12:26:53)

Autor zdjęcia: Archiwum grupy

10 listopada grupa Force Fire obchodziła swoje małe święto. Okazją do świętowania było zakończenie projektu pt. "Artystyczna strefa ognia", który trwał od lipca. Młodzież pod opieką Wojciecha Sierżanta podsumowała swoje działania.

W ubiegły piątek młodzieżowa grupa „zapalonych ogniowców” opowiadała o swoich działaniach realizowanych przez kilka miesięcy z pozyskanych środków z programu „Działaj Lokalnie X”. Podczas spotkania padło wiele ciepłych słów skierowanych do osób wspomagających działania oraz do przedstawicieli Gołdapskiego Funduszu Lokalnego: Zbigniewa Mieruńskiego i Wioletty Anuszkiewicz. Szczególne podziękowania za wsparcie projektowych prac młodzież skierowała do Anety Stankiewicz, dyrektor GOK-u w Budrach oraz pań ze Stowarzyszenia "Barwy Jesieni", składając wyrazy wdzięczności na ręce Janiny Kowalewskiej oraz Barbary Tomaszewskiej. Koordynator projektu, a zarazem opiekun grupy Wojciech Sierżant, podziękował Annie Kowalewskiej – Zastępcy Wójta Gminy Budry oraz Stanisławowi Woźniakowi – lekarzowi rodzinnemu w Budrach za wsparcie finansowe tej inicjatywy.

Furorę podczas wieczoru zrobiła pełna wigoru i dowcipnych scenek bajką "Babciowe opowieści" (z główną bohaterką Moniką Miłosek), przygotowana z dziećmi przez Barbarę Tomaszewską. Finałem tego wydarzenia był pokaz nowego układu grupy Force Fire, przygotowanego specjalnie na tę okazję. W ramach naszego projektu odbywało się wiele rozmaitych warsztatów oraz zajęć dzięki którym mogliśmy spędzić razem czas, oraz nauczyć się nowych rzeczy. Nasze projektowe działania, to m. in warsztaty fire-show podczas, których powstał nasz nowy układ. W trakcie wakacji organizowaliśmy gry i zabawy integracyjne dla najmłodszych mieszkańców naszej gminy, przeprowadziliśmy warsztaty animacji, wyruszyliśmy na wyprawę rowerową po najpiękniejszych zakątkach naszej gminy, uczyliśmy się ciekawej i zapomnianej już sztuki tworzenia pochodni, a także przygotowaliśmy wspólnie z seniorami obrzęd chlebowy zaprezentowany podczas Dożynek Powiatowych w Budrach. Odwiedziliśmy również twórców ludowych w naszej gminie oraz jej okolicach i przeprowadzaliśmy z nimi wywiady, oraz zbieraliśmy materiały na temat ich dorobku artystycznego. Było wiele atrakcji, ale też dużo ciężkiej pracy. Uczestczniczyliśmy także w warsztatach grafiki komputerowej podczas których powstały pocztówki promujące dziedzictwo kulturowe naszej gminy, warsztatach kulinarnych, zajęcia teatralnych oraz wielu innych, każdy znalazł coś dla siebie.
(Wojciech Sierżant)

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages