Wtorek, 15 października 2019. Imieniny Jadwigi, Leonarda, Teresy

Przed nami XVII Misterium Męki Pańskiej w Budzewie

2018-03-05 14:00:17 (ost. akt: 2018-03-05 14:58:53)

Autor zdjęcia: Archiwum GOK Budry

W tym roku już po raz siedemnasty będziemy uczestniczyć w jednym z największych wydarzeń pasyjnych w naszym regionie. Plenerowy spektakl związany z ostatnimi chwilami życia Jezusa, ukrzyżowaniem i zmartwychwstaniem, będziemy mogli oglądać 25 marca o godzinie 19.00 przy świetlicy w Budzewie.

XVII Misterium Męki Pańskiej rozpoczną koncerty pasyjne chórów Ojczyzna z Węgorzewa i Josephus z Węgielsztyna oraz zespołu Alebabki z GOK w Budrach
— Od ponad miesiąca duża grupa aktorów intensywnie pracuje nad opanowaniem ról odtwarzanych przez siebie postaci biblijnych — zdradza Aneta Stankiewicz, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Budrach. — W główną rolę, postać Jezusa, wcieli się tym razem Grzegorz Kotowicz, nauczyciel języka angielskiego. Jesteśmy zadowoleni, że pan Grzegorz zgodził się przyjąć naszą propozycję, bo jest to uzdolniony i doświadczony aktor.

Grę pana Grzegorza mogliśmy oglądać w inscenizacji dożynkowej na Dożynkach Powiatowych w Budrach, udzielał się również na festynach w Więckach, gdzie znakomicie odgrywał swoje teatralne role.
— Cieszymy się, że tak wiele osób z gminy Budry, Węgorzewa i Bań Mazurskich przyjęło nasze zaproszenie, by zagrać w spektaklu — dodaje dyrektor GOK-u. — Wymaga to od wszystkich dużej dyscypliny i wielu prób w naszych trudnych warunkach pogodowych. W ty roku, oprócz sztandarowych scen przypisanych misterium pasyjnemu, zobaczymy nowe elementy scenografii oraz kilka nowych scen. Nowością będzie również oprawa muzyczna spektaklu.

Wiele osób zaangażowało się w przygotowania do misterium, wiele instytucji współpracuje z zespołem Budzewiaki, by to niezwykłe przedsięwzięcie wyszło jak najlepiej i jak najwierniej oddawało biblijną prawdę.
— Przygotowanie odpowiedniej scenografii do tak dużego spektaklu plenerowego, jak co roku, wymaga wiele wysiłku mnóstwa osób — podkreśla Aneta Stankiewicz. — Dziękujemy wszystkim, że jak co roku możemy liczyć na pomoc.
(red)Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages