Wtorek, 15 października 2019. Imieniny Jadwigi, Leonarda, Teresy

Angielski wcale nie musi być nudny!

2018-04-26 10:00:00 (ost. akt: 2018-04-25 12:46:55)

W ubiegły piątek w szkole podstawowej w Budrach po raz pierwszy, ale z pewnością nie ostatni, odbył się Otwarty Turniej Języka Angielskiego Klas VII Szkół Wiejskich. Do udziału w konkursie przystąpiły 3-osobowe drużyny z okolicznych szkół.

Nauczycielka języka angielskiego, Iwona Błaszczyk zaprosiła drużyny z okolicznych szkół, by pokazać, że nauka nie musi być nudna, a sprawdzanie wiedzy nie musi polegać tylko na pisaniu testów i zaznaczaniu odpowiedzi a, b, c. Na jej zaproszenie odpowiedziały szkoły z Sobiech, Pereł, Radziej i Srokowa wysyłając swoich reprezentantów wraz z opiekunami do budrowskiej podstawówki. Gośćmi specjalnymi była Anna Kowalewska, zastępca wójta oraz Zenon Ilasz, dyrektor SP Budry.

— Przez około półtorej godziny 15 uczniów rywalizowało ze sobą w 7 różnych konkurencjach sprawdzających słownictwo, gramatykę, rozumienie ze słuchu, rozumienie tekstów pisanych oraz umiejętności komunikacyjne — mówi Iwona Błaszczyk. — Zadania były dość oryginalne, gdyż wykorzystywały nowoczesne technologie, aplikacje internetowe, gry planszowe, a nawet makaron i wykałaczki. Dzięki temu walka o punkty była niebanalna i wesoła.

Podczas gdy jury podliczało wyniki i wyjaśniało wszelkie wątpliwości, uczestnicy konkursu zostali zaproszeni do szkolnej świetlicy na ciepły posiłek i słodki poczęstunek, gdzie nie tylko zregenerowali siły, ale również lepiej się poznali i wymienili zdobytymi doświadczeniami. Jak podkreśla organizatorka, Ilość zdobytych punktów czy też zajęte miejsce nie były tu najważniejsze, bowiem już sam udział był nagrodą. Oprócz satysfakcji i dobrej zabawy, wszyscy uczestnicy konkursu opuścili szkolne progi z dyplomami i nagrodami rzeczowymi. Tę niezwykłą lekcję języka angielskiego młodzież z pewnością zapamięta na długo.

— To był pierwszy taki turniej w naszej szkole, ale z pewnością nie ostatni — zapowiada nauczycielka. — Już dziś zapraszam serdecznie wszystkie okoliczne, bliższe i dalsze wiejskie podstawówki do naszej szkoły na zabawę z językiem angielskim!
Ten niezwykły i nieszablonowy konkurs to świetna okazja dla uczniów do sprawdzenia swoich umiejętności i spotkania się z rówieśnikami z innych szkół oraz dla nauczycieli – do wymienienia się pomysłami i nawiązania współpracy.

— Chciałabym serdecznie podziękować za pomoc w organizacji tego turnieju panu dyrektorowi, moim koleżankom i kolegom z pracy, paniom z obsługi oraz sponsorom — dodaje organizatorka. — Tylko dzięki okazanej przez was cierpliwości, wyrozumiałości i wsparciu to się udało i zmotywowało do zorganizowania II Otwartego Turnieju Języka Angielskiego klas VII Szkół Wiejskich w przyszłym roku.
(red)
Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages