Wtorek, 15 października 2019. Imieniny Jadwigi, Leonarda, Teresy

"Perełki" doskonale wiedzą jak dbać o naszą Ziemię

2018-04-26 12:00:00 (ost. akt: 2018-04-25 12:53:23)

Dzień Ziemi obchodzimy 22 kwietnia. Święto powstało z inicjatywy ONZ w ramach akcji mających na celu zwrócenie uwagi na problemy związane z zanieczyszczeniem środowiska i promowanie działalności proekologicznych.

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Perłach bezpośrednio wzięli udział w akcji – zbierali śmieci w Perłach. Klasy młodsze posprzątały teren posesji szkolnej, natomiast klasy starsze - pobocza dróg w okolicach szkoły. W ramach podsumowania obchodów Dnia Ziemi odbyło się przedstawienie ekologiczne przygotowane przez klasę VII. Przedstawienie miało na celu edukację ekologiczną oraz naukę właściwych zachowań zmierzających do poprawy jakości środowiska naturalnego. Młodzi aktorzy w przejmujący sposób opowiadali o zanieczyszczeniu środowiska: wody, gleby, powietrza i zmniejszającej się populacji roślin oraz zwierząt. Wskazywali działania, których celem jest przywrócenie równowagi w naturze. Pozytywny i odpowiedzialny stosunek do przyrody powinien stać się trwałym elementem systemu wartości młodego człowieka. Inscenizację uatrakcyjniła piosenka o tematyce ekologicznej wykonana przez klasę III. Obchody Dnia Ziemi zakończyliśmy pieczeniem kiełbasek przy ognisku, a następnie uczestniczyliśmy w grach i zabawach na świeżym powietrzu. Za okazaną pomoc w realizacji szkolnej akcji Dzień Ziemi serdecznie dziękujemy Starostwu Powiatowemu w Węgorzewie. Pamiętajmy: los Ziemi zależy od każdego z nas.
(SP w Perłach)
Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages