Wtorek, 15 października 2019. Imieniny Jadwigi, Leonarda, Teresy

"Superdwójka" trafiła do węgorzewskiej "Dwójki"

2018-05-09 12:00:00 (ost. akt: 2018-05-09 14:00:05)
W tym roku puchar trafił w ręce uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Węgorzewie

W tym roku puchar trafił w ręce uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Węgorzewie

SOBIECHY\\\ W kwietniu w szkole podstawowej w Sobiechach odbył się Powiatowy Konkurs Matematyczny „Superdwójka”. Ubiegłoroczny puchar powędrował do kolejnych zwycięzców.

Celem konkursu jest popularyzacja matematyki wśród uczniów, a także rozwijanie spostrzegawczości, wyobraźni i pomysłowości. Efektywne współdziałanie w zespole oraz integracja dzieci z różnych szkół. Konkurs skierowany był do uczniów klas V wszystkich szkół podstawowych powiatu węgorzewskiego. Do rywalizacji przystąpiło siedem dwuosobowych drużyn: SP nr 1 w Węgorzewie, SP nr 2 w Węgorzewie, SP w Radziejach, SP w Perłach, SP w Sobiechach, SP w Pozezdrzu oraz SP w Budrach. Uczniowie mieli okazję sprawdzić swoje siły w rozwiązywaniu łamigłówek zapałczanych, zagadek logicznych, tangramu, sudoku oraz zadań arytmetycznych.
Naszą szkołę reprezentowali Łukasz Ożański i Kamil Dzięgielewski. Zmagania zawodników bacznie obserwowała i oceniała komisja w składzie: Katarzyna Piłat reprezentująca Starostwo Powiatowe w Węgorzewie, Olga Dubik, nauczyciel matematyki w SP nr 1 w Węgorzewie oraz Halina Jodko, nauczyciel matematyki w SP w Sobiechach. W tym roku puchar przechodni trafił w ręce uczniów ze szkoły SP nr 2 w Węgorzewie, którzy zajęli I miejsce. Organizatorem konkursu była Agnieszka Sieczkowska oraz Halina Jodko. Wszyscy uczniowie otrzymali nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Węgorzewie. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za wzięcie udziału w konkursie, a zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
(Agnieszka Sieczkowska)

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages