Wtorek, 15 października 2019. Imieniny Jadwigi, Leonarda, Teresy

Polsko-ukraińskie kolędowanie w Budrach

2018-12-17 12:00:00 (ost. akt: 2018-12-17 17:00:32)

Autor zdjęcia: Archiwum GOK Budry

Już po raz siódmy mieszkańcy naszego powiatu spotkali się na Polsko-Ukraińskim Spotkaniu Opłatkowym w Budrach. W świątecznej atmosferze, przy pięknych występach wokalnych i teatralnych życzono sobie zdrowych i spokojnych świąt.

W niedzielę w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Budrach, życzeniami przekazanymi w języku polskim i ukraińskim oraz śpiewaniem kolęd rozpoczęło się VII Polsko-Ukraińskie Spotkanie Opłatkowe w Budrach. Jasełka w wykonaniu maluchów ze szkoły podstawowej w Budrach, z serca wyśpiewane kolędy przez dzieci oraz dorosłych oraz wigilijne smakołyki przygotowane przez panie seniorki z klubu „Barwy Jesieni” stworzyły niezwykłą atmosferę do wspólnego przeżywania wyjątkowego nastroju Świąt Bożego Narodzenia.

W wykonaniu zaproszonych chórów i zespołów śpiewaczych można było usłyszeć przepiękne kolędy obu narodowości. Na scenie zaprezentowały się zespół „Barwy Jesieni”, zespół „ Prząśniczki” z Kowali Oleckich, chór Parafialny z Radziej, Chór Parafialny kościoła grekokatolickiego z Węgorzewa, chór parafialny ”Josephus” z Węgielsztyna oraz dziecięcy zespół „D-moll –ki” z naszego GOK-u. W spotkaniu wzięli udział goście z poza gminy m.in. Starosta Węgorzewski Marzenna Supranowicz, Burmistrz Węgorzewa Krzysztof Kołaszewski oraz duchowni z Buder, Radziej, Węgielsztyna i z parafii grekokatolickiej w Węgorzewie. Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli to miłe wydarzenie swoją pracą, przyniesionymi potrawami oraz środkami finansowymi.
(GOK w Budrach)
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages