Sobota, 15 sierpnia 2020. Imieniny Marii, Napoleona, Stelii

Kościół w Budrach rozbrzmiewać będzie muzyką klasyczną

2019-05-30 14:00:00 (ost. akt: 2019-05-30 12:45:59)
W ubiegłym roku zespół "Pro Musica Antiqua" wystąpił w pałacu w Więckach

W ubiegłym roku zespół "Pro Musica Antiqua" wystąpił w pałacu w Więckach

Autor zdjęcia: www.promusica.info.pl

Już w niedzielę w kościele pw. Trójcy Przenajświętszej w Budrach odbędzie się niezwykły koncert muzyki kameralnej olsztyńskiego zespołu "Pro Musica Antiqua”. Kto uczestniczył w ubiegłorocznym koncercie wie, że tego nie można przegapić.

Muzyczna uczta przy dźwiękach harfy, fletu, oboju, wiolonczeli i fortepianu czeka nas 2 czerwca w kościele pw. Trójcy Przenajświętszej w Budrach. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 19.00. Koncert poprowadzi prof. Leszek Szarzyński.
— Kto uczestniczył w poprzednim roku w koncercie, który odbył się w pałacu w Więckach wie, że tej muzycznej uczty nie można przegapić — zapowiadają organizatorzy.

„Pro Musica Antiqua” dysponuje bogatym repertuarem, prezentującym muzykę różnych epok. Najchętniej propaguje dzieła mistrzów baroku i wczesnego klasycyzmu. Ważne miejsce w repertuarze zespołu zajmują również utwory napisane specjalnie dla zespołu przez Marcina Błażewicza, Mariana Sawę, Marka Sewena, Bernarda Chmielarza, Marka Czerniewicza, Tadeusza Kassaka, Lucjana Marzewskiego i innych współczesnych kompozytorów polskich.

— Niedzielny koncert to jeden z cyklu koncertów odbywających się w naszym regionie w ramach programu Muzyka Europejska w Zabytkach i Przyrodzie Warmii i Mazur — informuja organizatorzy. — Wstęp jest całkowicie bezpłatny, więc zachęcamy do wzięcia udziału w tak niecodziennym wydarzeniu.
Organizatorami Koncertu są: Urząd Gminy w Budrach, Gminny Ośrodek Kultury w Budrach, Parafia pw. Trójcy Przenajświętszej w Budrach.
(red)

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages