Czwarta porażka „GieKSy”

2021-09-06 07:16:26(ost. akt: 2021-09-07 12:04:56)

Autor zdjęcia: Marek Grochowski

GKS Mamry przegrał 1:2 z RKS Broń Radom w szóstej kolejce rozgrywek o mistrzostwo III ligi grupy 1. Dla giżycczan była to już czwarta porażka. Trwa kiepska passa drużyny znad Niegocina.
Po dwóch porażkach na własnym stadionie (0:2 Lechią Tomaszów Mazowiecki i 0:4 Legią II ) i jednej na wyjeździe ( Pilicą Białobrzegi 1:4) przy jednym tylko zwycięstwie (2:1 z Zniczem Biała Piska), GKS Mamry doznał trzeciej z rzędu u siebie porażki z drużyną z Radomia.

Przemysław Łapiński dokonał czterech zmian w składzie w porównaniu do spotkania w Białobrzegach. Dwie z nich to wymuszone, bo z powodu kontuzji poza meczową kadrą znaleźli się Michał Świderski oraz Paweł Dymiński. Michała zastąpił Wojciech Kuriata, dla którego był to pierwszy występ w tym sezonie w wyjściowej jedenastce a miejsce Pawła zajął Radosław Gulbierz. W bramce zamiast Michała Sobieskiego stanął Maciej Woźniak (także pierwszy raz w podstawowej jedenastce, nie licząc Wojewódzkiego Pucharu Polski, ale i jemu nie udało się zaliczyć występu na zero z tyłu), a w pomocy Mariusz Rutkowski zastąpił Pawła Adamca.

Spotkanie zaczęło się dość spokojnie, a mecz toczył się od ”szesnastki do szesnastki”. W całej pierwszej połowie każda z drużyn miała po kilka sytuacji bramkowych, ale po 45 minucie wynik był bezbramkowy (tak jak i z Pilicą dwa tygodnie wcześniej). Niestety, remis udało się utrzymać tylko 3 min drugiej połowy bo w 48 min i 50 min było już 2:0 dla gości po bramkach Piotra Goliasza i Bartosza Olszewskiego. Od tego momentu zawodnicy Mamr próbowali zdobyć bramkę kontaktową, co udało się zrealizować dopiero w 84 min po rzucie karnym wykorzystanym przez kapitana drużyny Łukasza Brozia. Mimo dużych chęci i wysiłku gospodarzy wynik meczu już nie uległ zmianie.

GKS Mamry – RKS Broń 1:2 (0-0)
0:1 - 48 min Piotr Goliasz
0:2 - 50 min Bartosz Olszewski
1:2 - 84 min (karny) Łukasz Broź
GKS Mamry: Maciej Woźniak - Łukasz Broź (k), Adrian Kucharski, Bartosz Kulik, Wojciech Kuriata (Bucio), Mariusz Rutkowski (Adamiec), Arkadiusz Mroczkowski, Radosław Gulbier (Żak), Rafał Raiński (Wiszniewski), Szymon Łapiński, Paweł Drażba
Żółta kartka: Łukasz Broź.

W środę Mamry grają na wyjeździe z Pelikanem Łowicz, a w sobotę, 10 września na własnym stadionie zmierzą się z drużyną ŁKS II Łódź.