Wtorek, 21 sierpnia 2018. Imieniny Franciszka, Kazimiery, Ruty

Podziel się:

Podziel się:

Wyniki Przeglądu Kolęd i Pastorałek w Budrach

18 stycznia w Gminnym Ośrodku Kultury w Budrach odbył się po raz XIII Przegląd Kolęd i Pastorałek na którym zaprezentowali się soliści oraz grupy dziecięce, młodzieżowe i dorosłe .

Każdy wykonawca wystąpił z jedną kolędą lub pastorałką według własnej aranżacji. Na scenie zaprezentowały się podmioty z Węgorzewa, Buder, Budzewa, Ołownika, Wilkas, Orzysza, Kętrzyna, Bystrego, Srokowa , Barcian i Kruklanek.
Nagrodzeni otrzymali statuetki, nagrody i dyplomy, a wszyscy uczestnicy mogli zakupić słodki poczęstunek, który w cenie przysłowiowej złotówki, przygotowały panie ze Stowarzyszenia Inicjatyw Lokalnych „Barwy Jesieni” z Buder.
Łącznie podczas XIII Przeglądu Kolęd i Pastorałek w Budrach wystąpiło 53 wykonawców (33 solistów i 20 zespołów) Komisja w składzie: Anna Nartowicz, ks. Łukasz Malinowski, Janusz Sauter, postanowiła wyłonić następujących laureatów:
W kategorii solistów do 12 lat
I miejsce – Antonina Kowalik (Węgorzewskie Centrum Kultury)
II miejsce – Martyna Lichota (Świetlica w Ołowniku)
III miejsce – Emilia Jankowska Szkoła Podstawowa nr1 w Kętrzynie
Wyróżnienia: Amelia Somionka Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji w Wilkasach
W kategorii zespołów do 12 lat
I miejsce- DUO z Gminnego Ośrodka Kultury w Barcianach
II miejsce – BĄKI Z NASZEJ ŁĄKI –świetlica w Ołowniku
III miejsce – ŚNIEŻYNKI – Gminny Ośrodek Kultury w Srokowie
W kategorii solistów do 18 lat
I miejsce –Żaneta Stanicka – Gminny Ośrodek Kultury w Barcianach
II miejsce - Jury nie przyznało
III miejsce- Helena Jankowska –Kętrzyn
Wyróżnienia: Paulina Cybulko, Sylwia Mil
W kategorii zespołów do 18 lat
I miejsce- KOLIN – z Gminny Ośrodek Kultury w Srokowie
II miejsce TIMOR - z Gminnego Ośrodka Kultury w Barcianach
III miejsce HEJ SISTERS z Kętrzyna
W kategorii solistów – dorośli
Jury przyznało II miejsce ex aequo dla Barbary Somionka oraz Justyny Jasińskiej
W kategorii zespołów – dorośli
I miejsce –BUDZEWIAKI z Budzewa
II miejsce – SROKOWIACY ze Srokowa
III miejsce MĘSKI ZESPÓŁ WOKALNY z Węgorzewskiego Centrum Kultury
Wyróżnienia otrzymali: ABSOLWENT i BARWY JESIENI z Gminnego Ośrodka Kultury w Budrach oraz NIEZAPOMINAJKA ze Srokowa
Nagrodę GRAND PRIX za najlepsze wydarzenie artystyczne otrzymał zespół ALEBABKI z GOK-u w Budrach.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: GOK Budry oraz opublikowany na portalu Budry: Wyniki Przeglądu Kolęd i Pastorałek w Budrach
Oceń artykuł:

(0)